Як ідеально рівно розмежувати колір стелі і стін – поради досвідчених малярів

Рішення освіжити помешкання та вибір відповідного відтінку фарби – це лише початок справи. Одне з найскладніших завдань – охайно і рівно розділити кольорові площини, особливо на стиках кольору стін і стелі. Як акуратно розмежувати колір стіни і стелі? Достатньо запастися деякими інструментами, ознайомитися з нашими перевіреними методами, та використовувати плямовідпірну фарбу MAGNAT Ceramic 7. Фарба не лише не розбризкується при нанесенні, а й має відмінну покривну здатність.

Місце розмежування

Щоб вирішити, в якому саме місці розділяти колір стін і стелі, необхідно врахувати тип поверхні. У разі нової, ідеально рівної найкраще підійде так званий кутовий розділ, тобто межа, що проходить на стику площини стіни зі стелею. Такий метод відділення стін від стелі легко підкреслить будь-які нерівності – тому, якщо стіна нерівна, краще робити межу нижче лінії стику, залишивши смужку білого кольору шириною до п’ятнадцяти сантиметрів. Однак варто пам’ятати основне правило: у разі темніших стін широкий бордюр білого кольору зробить стіну, а отже, і всю кімнату, нижчою. З вузьким бордюром вийде навпаки – завдяки ньому кімната буде здаватися вищою. У разі заокруглених кутів можна перенести темніший колір стіни на стелю, створюючи на її поверхні смужку шириною кілька сантиметрів.

Перший крок: позначення лінії-орієнтиру

Насамперед за допомогою лазерного рівня відмірюємо потрібну відстань від краю стелі або стіни і проводимо горизонтальну чи вертикальну лінію.

Другий крок: наклеювання малярної стрічки

Далі очищаємо поверхню стіни чи стелі від будь-яких забруднень та пилу. У разі свіжопофарбованої поверхні треба почекати не менше доби, поки фарба висохне – тільки тоді можна приклеювати до стіни чи стелі стрічку, щільно притискаючи той край, який має визначати межу кольорів. Завдяки цьому фарба не затікатиме під стрічку і відклеювати її буде легше. Розмежування кольорів у куті вимагає точного, ретельного приклеювання стрічки по лінії кута. Передусім слід уникати заходження стрічки на сусідню площину – будь-які білі лінії будуть кидатися в очі і матимуть неестетичний вигляд. У разі нерівних кутів хорошим рішенням буде застосувати плоский пензель зі скошеною щетиною і розрівняти нанесену фарбу маленьким валиком.

Третій крок: нанесення фарби

Фарбу зручно розподіляти невеликим валиком, наприклад, спеціальною моделлю з обмежувачем, або спеціальним пензлем для стиків. Фарба повинна заходити на малярну стрічку. Щоб розгладити нерівності, потрібно провести напівсухим валиком по нижньому краю нижче стику. Важлива порада: фарба не повинна бути занадто густою, інакше під стрічкою будуть утворюватися підтікання, а зайва волога може повністю відклеїти стрічку від поверхні стіни або стелі.

Четвертий крок: відклеювання стрічки

Малярну стрічку відклеюємо від основи акуратно та у відповідний час. У разі виробів перевірених брендів інформацію про те, як довго стрічка повинна залишатися приклеєною, можна знайти на упаковці. Як правило, малярну стрічку з просоченням відклеюють вже на етапі підсихання фарби. Паперову краще залишити, доки фарба не висохне. Після зняття малярної стрічки всі кути обробляються пензлем і маленьким валиком. Останній етап – фарбування широким валиком решти площин, прилеглих до стику.

Схожі статті

Шпаклювання стін – на що варто звернути увагу?

Шпаклювальна гладь – гарне рішення для всіх, хто хоче мати ідеально рівні та бездоганно підготовлені до фарбування стіни. Нанесення шпаклювальної гладі не вимагає спеціальних навичок чи обладнання, але для отримання

Детальніше

Як облаштувати кухню в скандинавському стилі?

Кухня в скандинавському стилі проста, мінімалістична, світла і дуже натуральна. Мрієте про скандинавський стиль у своїй кухні? Подивіться, як облаштувати кухню в дусі сканді! Ось найголовніші правила та інтер’єри, що

Детальніше