Шпаклювання стін – на що варто звернути увагу?

Шпаклювальна гладь – гарне рішення для всіх, хто хоче мати ідеально рівні та бездоганно підготовлені до фарбування стіни. Нанесення шпаклювальної гладі не вимагає спеціальних навичок чи обладнання, але для отримання хороших результатів необхідно неухильно дотримуватися кількох правил.

Підготовка основи

Шпаклювання стін слід починати з підготовки основи. Гладь можна виконувати на цементних, цементно-вапняних, гіпсових штукатурках і бетонних стінах. Однак її не варто наносити безпосередньо на газобетон, оскільки зашпакльована поверхня може потріскатися.
В такому разі поверхню стіни слід спочатку покрити цементно-вапняною штукатуркою, а вже потім шпаклювальною гладдю. Шпаклювальні маси також не застосовують на дерев’яних, металевих і пластикових основах.
Правильно підготовлені для нанесення гладі стіни і стелі повинні бути очищені від старих, погано прилеглих лакофарбових покриттів, пилу та масних плям. Деякі основи перед нанесенням гладі необхідно заґрунтувати.

Підготовка інструментів і матеріалів

Перед початком робіт слід підготувати набір необхідних інструментів і потрібну кількість шпаклівки.
Як розрахунок кількості необхідного матеріалу, так і виконання окремих етапів робіт слід здійснювати відповідно до рекомендацій виробника. Особливу увагу потрібно звернути на вказівки щодо температури, за якої повинне відбуватися нанесення. Найчастіше рекомендована температура навколишнього середовища й основи становить вище 5 градусів за Цельсієм.

Приготування гладі

Для приготування гладі потрібно всипати сипку шпаклівку в рекомендовану кількість води, а для роботи використовувати чисті інструменти та приладдя, адже навіть невелика кількість старої, застиглої гладі скорочує час схоплювання приготовленої маси. Це може негативно позначитися на кінцевому результаті.
Сухий порошок всипаємо в холодну воду і розмішуємо електричним міксером. Якщо порошку небагато, вистачить мулярської кельми. Готова суміш повинна мати консистенцію, схожу на пластилін.

Нанесення

Наносимо масу на основу за допомогою кельми, а потім розподіляємо її по основі гладилкою.
Гладилку прикладаємо до стіни під кутом близько 45°, потім злегка притискаємо і впевненим рухом протягуємо по поверхні. Максимальний час схоплювання – 40 хвилин, саме стільки часу у нас є для надання масі правильної форми.
Якщо маса занадто швидко застигає, потрібно додати у суміш води. По кожному шару гладі також можна пройтися мокрим пензлем, тоді поверхня буде сохнути повільніше і не потріскається.

Вирівнювання і загладжування

Найскладнішою частиною роботи є вирівнювання поверхні, оскільки воно вимагає точності та акуратності. Коли маса почне схоплюватися, можна приступати до вирівнювання шпакльованої поверхні.
Найкраще для цього використовувати трапецієподібне правило або сітку для вирівнювання стін. Незначні заглибини та нерівності усуваються за допомогою ракеля або поверхневого шпателя. На завершення зволожуємо стіну за допомогою мокрого пензля.

Це останній етап роботи. Після того, як гладь висохне, її потрібно відшліфувати абразивною сіткою (із зернистістю 100), а потім заґрунтувати. Після висихання поверхня готова до фарбування.

Романтична спальна кімната пофарбована фарбою MAGNAT kolor love

Схожі статті

Наповніть свій дім гармонією за допомогою пісочних відтінків

Простота, мінімалізм, зв’язок з природою і натуральні матеріали – ось найважливіші риси джапанді. Стиль дизайну інтер’єру, відомий як джапанді, нині підкорює серця замовників та архітекторів по всьому світу. Дедалі більшої

Детальніше

Як візуально збільшити малу кухню? Поради експертів

Правильно підібраний колір стін у вітальні, спальні чи кабінеті допоможе створити атмосферу зосередженості або, навпаки, посприяти гарному відпочинку та сну. Він здатний стимулювати творчість і креативне мислення, додати енергії та

Детальніше

Яку стіну кімнати пофарбувати у темніший колір? Дизайнерські рекомендації

Темні кольори стін – рішення, що набуває дедалі більшої популярності. Нас приваблює не тільки пляшково-зелений, але й темно-синій, графітовий, сірий і навіть чорний. Темні стіни будуть доречними не лише у

Детальніше