Фарбування латексною фарбою – поради експерта  

Латексні фарби є одними з найпопулярніших видів фарб на ринку. Користувачі вибирають їх з огляду на довговічність покриття, стійкість до миття і широку палітру барв. За допомогою латексних фарб можна самостійно пофарбувати стіни в домі. Потрібно лише пам’ятати кілька важливих правил.

Вибір кольору

З чого починається процес фарбування? Звісно, з вибору кольору фарби. На рішення про колір стін впливає не тільки наш смак, але й саме приміщення: його розмір і призначення. Латексні фарби можна використовувати для будь-яких інтер’єрів. Ці фарби мають хорошу покривну здатність, стійкі до миття та безпечні для здоров’я людини. Маленькі і вузькі кімнати слід фарбувати у світлий колір, завдяки чому вони будуть візуально здаватися більшими. І навпаки, у разі великих, просторих, високих приміщень можна дозволити собі темні відтінки або поєднання кількох кольорів. Які б не були стіни, світлі чи темні,  стелю краще залишити білою – це освітлює приміщення.

Вибір інструментів

Наступний етап – це вибір інструментів. Основне питання, яким задається кожен, хто вирішив пофарбувати стіни: „Брати пензель чи валик?” У разі латексної фарби та фарбування великих поверхонь варто придбати валик з коротким ворсом – він рівномірно розподілить фарбу по стіні, забезпечуючи гладеньку поверхню. Хорошим рішенням буде придбати валик з телескопічною ручкою, який допоможе нам пофарбувати навіть високі приміщення. Але не можна забути і про пензель, адже він знадобиться при фарбуванні важкодоступних місць: кутів, країв, поверхонь навколо дверних і віконних коробок та радіаторів опалення. Для цього слід запастися маленьким пензлем і спеціальним зігнутим, так званий „радіаторним” пензлем.

Підготовка приміщення до фарбування

Маючи фарбу та потрібні інструменти, можемо розпочинати ремонтні роботи. Однак, перш ніж приступати до фарбування, необхідно ретельно підготувати приміщення. Дуже важливо належним чином захистити меблі (за можливості перенести їх в іншу кімнату), підлогу, підвіконня, розетки, радіатори опалення, дверні та віконні рами. Місця й предмети, на які можуть потрапити бризки фарби, накриваємо щільною плівкою і ретельно заклеюємо малярною стрічкою.  

Фарбування приміщення

Фарбування стін не є складним завданням, але слід пам’ятати, що починати  необхідно з важкодоступних місць, які, як згадувалося раніше, фарбуються маленьким пензликом. Далі можна переходити до фарбування площини стін тут знадобиться валик з телескопічною ручкою.  Спочатку фарбуємо стелю, потім решту стін. Виконуємо валиком довгі рухи вгору-вниз, окремі фрагменти з’єднуємо по мокрому. Не варто переривати роботу на середині, оскільки це може негативно вплинути на результат фарбування. Також зверніть увагу на рекомендації виробника: в яких умовах має проводитися фарбування (вологість повітря, температура), чи потрібно розбавляти фарбу перед її нанесенням якщо так, то в яких пропорціях і для яких основ це слід робити, скільки шарів латексної фарби необхідно наносити і з яким часовим інтервалом. Фарбуючи поверхню радимо використовувати латексну зносостійку фарбу MAGNAT #kolor love Mattlatex, яка не лише стійка до миття, а й призначена для приміщень із високою експлуатацією. 

Схожі статті

Який колір стін підібрати під коричневі меблі у кухні – ідеї та варіанти

Кольори землі, тобто бежеві, світло- і темно-коричневі, сьогодні на піку популярності! Ще кілька років тому модними були білі, а також сірі кухні. Однак зараз у тренді кольорові кухонні фасади, особливо у барвах, що асоціюються з природою та вписуються до модних інтер’єрів у стилі сканді, бохо, вінтаж або mid-century modern. На додачу до зеленого і відтінків синьої гами зустрічаються і темні меблі. То який же колір стін буде найкращим рішенням для кухні з коричневими меблями? Відповідь на це запитання ви знайдете у нашій статті. Також ми покажемо варіанти дизайну з кухонними шафками світло- і темно-коричневого кольору.

Детальніше

Інтер’єр у кольорах землі – ідеї та варіанти

Бежеві і кремові, коричневі, зелені і сірі у повній палітрі відтінків, а на додачу вибілені сині та жовті – це кольори, притаманні природі, які зазвичай називають кольорами землі. Користуючись цим простим ключем, ви легко створите гармонійні колірні поєднання, які впишуться до будь-якого стилю. Барви землі підкреслять мінімалізм скандинавських інтер’єрів та лофтів, увиразнять елегантність класичних композицій та створять ідилічну, теплу атмосферу в рустикальних і вінтажних помешканнях.

Детальніше

Три варіанти затишних спалень Східного характеру у відтінку куркуми

Ваша спальня заслуговує на особливу увагу, адже це кімната з особливим завданням. Вона повинна бути затишною, щоб прийняти вас у свої обійми наприкінці дня, і продуманою, щоб ви насолоджувалися своїм перебуванням тут, а пізніше – спокійним глибоким сном. Пропонуємо вам три ідеї для спальні Східного характеру у відтінку куркуми.

Детальніше

Фісташковий колір стін – для яких інтер’єрів підходить фісташковий колір і з чим його поєднувати

Фісташковий колір – чудовий вибір для помешкань. Він м’який, світлий, спокійний. Фісташковий відтінок стін красиво комбінується з деревиною, білим кольором та іншими відтінками зеленої гами. Що варто знати про інтер’єри пофарбовані у фісташковий колір? З чим поєднувати стіни фісташкового кольору у вітальні та інших кімнатах? Ознайомтеся з порадами.

Детальніше