Фарбування крок за кроком – поради для початківців
Усупереч поширеній думці, фарбування стін – справа не складна. Практично кожен може виконати його на високому рівні за умови дотримання низки правил і належної послідовності виконуваних робіт. Ось кілька практичних рекомендацій, які допоможуть тим, хто хоче швидко змінити або освіжити інтер’єр, не витрачаючи значні кошти на послуги професіоналів. Усього декілька годин – і кімната може повністю змінити свій вигляд.
Заміри приміщення та колірна концепція
Перше, що необхідно зробити, плануючи фарбування помешкання, – це ретельно заміряти поверхню стін, які маємо намір оновити. Якщо кімната буде одного кольору, величини можна приплюсувати, якщо ж виникає спокуса поєднати кілька кольорів, бажано записати площу кожної стіни окремо.
Вибираючи колір фарби для кімнати, необхідно враховувати чимало важливих факторів. Щоб звести до мінімуму ризик помилки, варто розглянути цю проблему з декількох точок зору.
Ваші вподобання приміщення
Це один з найістотніших чинників. Добираючи кольори, слід керуватися розумінням власного бажання, а не модними віяннями. Особливо, коли йдеться про приміщення, де ми проводимо багато часу. В оточенні улюблених барв ми будемо почуватися спокійно і радісно, а інтер’єр у таких відтінках тішитиме око впродовж років.
Правила підбору такі: для маленьких, низьких і темних приміщень вибираємо дуже ясні, освітлені кольори, що відбивають велику кількість світла. Якщо хочемо використати в інтер’єрі насичений колірний акцент, то краще оформити таким чином одну стіну або її фрагмент, аніж фарбувати кімнату повністю. Світлі кольори мають властивість візуально збільшувати приміщення, створюючи враження більшого простору.
Функції приміщення
Кольори впливають на психіку людини. Завдяки ним ми можемо розслабитися, вони здатні покращити наш апетит чи заспокоїти нерви. Залежно від того, яку кімнату фарбуємо, потрібно звертатися до барв, які сприятимуть нам у досягненні поставлених цілей. Так, у ванних кімнатах добре працюють кольори, пов’язані з водою, морем і повітрям. Вони створюють враження чистоти і свіжості. На кухні апетит прокидається від кольорів, близьких до забарвлення фруктів і овочів. З ними завжди виникатиме бажання щось перекусити. Якщо ж, навпаки, хочемо вгамувати потяг до їжі, слід віддати перевагу синім, бірюзовим та прохолодним фіолетовим відтінкам.
Придбання та вибір фарби, інструментів
Сучасні виробники фарб присвячують серії виробів конкретним приміщенням. Тому можна знайти фарби, призначені для житлових кімнат, віталень і кабінетів, а також фарби з підвищеною стійкістю до води та стирання – для кухонь і ванних кімнат. Одна із фарб із стійкими кольорами до миття та стирання являється керамічна плямовідпірна фарба MAGNAT Ceramic 7.
Малярні інструменти, необхідні для виконання ремонту:
– 2 валики (великий і маленький)
– довга ручка для валика
– пензлі (3 шт., великий, маленький і „радіаторний”)
– малярна кювета
– малярна стрічка та захисна плівка
Підготовка до фарбування
Готуючи приміщення до малярних робіт, слід винести з нього якомога більше речей. Предмети, котрі з певних причин мусять залишатися в кімнаті, захищаємо від можливого забруднення, накриваючи захисною плівкою. Демонтуємо електричні розетки та світильники, обклеюємо плінтуси, віконні рами і двері. Важливим етапом є уважне обстеження стін, їх ремонт та, за потреби, ґрунтування.
Фарбування
Розпочинаємо з фарбування важкодоступних місць і кутів приміщення, а також країв стін. Робимо це за допомогою пензля і маленького валика. Коли всі місця, що вимагають точності нанесення, вже пофарбовані, можна переходити до основної частини роботи – фарбування великих поверхонь стін. Робимо це за допомогою валика з ворсом, підібраним відповідно до основи і фактури стіни. Фарбуємо вертикальними рухами, від верхнього краю стіни до низу. Валик, гарно змочений фарбою, не слід занадто сильно притискати до основи. Не забуваймо, що фарбувати поверхню стіни потрібно повністю, не роблячи перерв у роботі. Важливо поєднувати наступні фрагменти «по мокрому». Необхідні виправлення після висихання слід виконувати шляхом фарбування всієї поверхні стіни. Ідеально гладеньку поверхню отримаємо, фарбуючи правильно підготовлену стіну, ритмічно виконуючи валиком повторювані рухи вгору-вниз.
Процедуру фарбування (залежно від фарби й основи) слід повторити. Виробники фарби вказують на упаковці, з якими часовими інтервалами це можна робити.
Завершальний етап
Малярну стрічку видаляємо приблизно через п’ятнадцять хвилин після фарбування, коли фарба вже не розмазується, але покриття ще не висохло. Відклеюємо стрічку обережно, під невеликим кутом до поверхні стіни, це дуже важливо, оскільки впливає на кінцевий результат нашої праці. Слід пам’ятати, що для кожної фарби існують конкретні параметри, в яких її рекомендується використовувати. Певні проблеми в нанесенні фарб виникають через невідповідні умови їх використання.
Фарбовані покриття досягають повних властивостей стійкості лише через кілька тижнів, тому впродовж цього часу важливо виявляти належну обережність.
Який колір стін підібрати під коричневі меблі у кухні – ідеї та варіанти
Кольори землі, тобто бежеві, світло- і темно-коричневі, сьогодні на піку популярності! Ще кілька років тому модними були білі, а також сірі кухні. Однак зараз у тренді кольорові кухонні фасади, особливо у барвах, що асоціюються з природою та вписуються до модних інтер’єрів у стилі сканді, бохо, вінтаж або mid-century modern. На додачу до зеленого і відтінків синьої гами зустрічаються і темні меблі. То який же колір стін буде найкращим рішенням для кухні з коричневими меблями? Відповідь на це запитання ви знайдете у нашій статті. Також ми покажемо варіанти дизайну з кухонними шафками світло- і темно-коричневого кольору.
Інтер’єр у кольорах землі – ідеї та варіанти
Бежеві і кремові, коричневі, зелені і сірі у повній палітрі відтінків, а на додачу вибілені сині та жовті – це кольори, притаманні природі, які зазвичай називають кольорами землі. Користуючись цим простим ключем, ви легко створите гармонійні колірні поєднання, які впишуться до будь-якого стилю. Барви землі підкреслять мінімалізм скандинавських інтер’єрів та лофтів, увиразнять елегантність класичних композицій та створять ідилічну, теплу атмосферу в рустикальних і вінтажних помешканнях.
Три варіанти затишних спалень Східного характеру у відтінку куркуми
Ваша спальня заслуговує на особливу увагу, адже це кімната з особливим завданням. Вона повинна бути затишною, щоб прийняти вас у свої обійми наприкінці дня, і продуманою, щоб ви насолоджувалися своїм перебуванням тут, а пізніше – спокійним глибоким сном. Пропонуємо вам три ідеї для спальні Східного характеру у відтінку куркуми.
Фісташковий колір стін – для яких інтер’єрів підходить фісташковий колір і з чим його поєднувати
Фісташковий колір – чудовий вибір для помешкань. Він м’який, світлий, спокійний. Фісташковий відтінок стін красиво комбінується з деревиною, білим кольором та іншими відтінками зеленої гами. Що варто знати про інтер’єри пофарбовані у фісташковий колір? З чим поєднувати стіни фісташкового кольору у вітальні та інших кімнатах? Ознайомтеся з порадами.