Проєктування інтер’єру: як створити простір, що відповідає вашим потребам?

Кожен, хто купує житло, робить у ньому ремонт або будує будинок, зіткнеться з необхідністю його облаштувати. Розробити дизайн-проєкт можна самостійно або доручити це спеціалістам. Ми розповімо вам, які найважливіші принципи проєктування інтер’єру квартири чи будинку.

ЗМІСТ:
• Якими є сучасні тренди в дизайні інтер’єру?
• Які найважливіші етапи процесу проєктування інтер’єру?
• Які фактори слід враховувати, проєктуючи функціональний інтер’єр?
• Чому варто скористатися послугами дизайнера інтер’єру?

Проєктування інтер’єру – це складний процес, в якому доводиться враховувати багато різних аспектів. Всупереч усталеній думці, вибір стилю, колірної гами та меблів – це досить просте завдання. Однак перш ніж цим займатися, необхідно розробити функціональний проєкт, тобто розпланувати інтер’єри будинку або квартири так, щоб вам було комфортно там жити. Проєктуванням інтер’єру займаються архітектори або дизайнери інтер’єру. Іноді таку послугу можна також замовити в рамках хоум-стейджингу в ході підготовки помешкання до продажу. Послуги з проєктування інтер’єру пропонують також девелопери під час купівлі квартири, а в разі окремих приміщень (як-от ванна кімната чи кухня) – постачальники обладнання та магазини будівельно-оздоблювальних матеріалів.

Сучасна вітальня пофарбована фарбою MAGNAT kolor love

Якими є сучасні тренди в дизайні інтер'єру?

Як оформити інтер’єр? Багато хто шукає натхнення на сторінках дизайнерських журналів, у соціальних мережах, серед порад на таких порталах, як Instagram чи Pinterest. Однак варто пам’ятати, що модні тренди – це прекрасно, але кожен інтер’єр повинен бути адаптований до потреб його користувачів, до розміру, освітленості, розташування за сторонами світу та багатьох інших факторів.
Які найновіші тренди в сучасному дизайні інтер’єру? Варто згадати, зокрема, такі:
• Naturecore, тобто мода (що триває вже кілька сезонів) на природу. Тренд передбачає використання природних матеріалів, зокрема деревини, каменю, кераміки, плетених виробів, натуральних тканин. Кольори беруться безпосередньо з природи – зелені, сині, темно-сині, відтінки піску, дерева та землі. Інтер’єр повинен бути сповнений живої зелені і діяти заспокійливо, допомагаючи розслабитися та наблизитися до природи навіть серед великого міста.
• Теплі барви, як-от бежеві, коричневі, червоні, відтінки спецій, помаранчеві, цегляні та м’які жовті. Теплі тони поєднуються з білим, сірим, чорним і нейтральними кольорами землі.
• Відкриті інтер’єри, без зайвих поділів. Сьогодні в моді кухні, об’єднані з їдальнею і вітальнею або спальні, відокремлені від денної зони скляною стіною в профілі замість звичайної перегородки. Дедалі частіше спальні об’єднують з ванними кімнатами, а вітальню з терасою, створюючи єдиний засклений, відкритий простір.
• Теплі і затишні інтер’єри у стилі бохо, вінтаж, mid-century modern. Холодний мінімалізм та гламур сьогодні точно відходять у минуле. Інтер’єри мають бути привітним і комфортним місцем, де можна приємно провести час. Для цього вони облаштовуються зручними меблями, м’якими на дотик тканинами, поверхнями, що заспокоюють почуття (як-от оксамитні на дотик олієні підлоги, матові меблі або стіни, меблі з 3D-структурою, ламелі). Важливу роль відіграє освітлення та доповнення, які створюють затишну атмосферу.

Затишна спальна кімната пофарбована фарбою  MAGNAT kolor love

Які найважливіші етапи процесу проєктування інтер'єру?

Як спроєктувати ідеальний інтер’єр? Якщо ви доручите цю справу професійному дизайнеру або архітектору, то зможете розраховувати на проходження разом з ним усіх етапів процесу проєктування інтер’єру. Якщо ж ви робите проєкт самостійно, то будьте уважні, щоб жодного з них не пропустити!
1. Аналіз очікувань і потреб
На цьому етапі потрібно якомога точніше визначити, чого ви потребуєте. Йдеться про кількість мешканців, їхній вік, спосіб життя і пов’язані з цим вимоги. Якщо ви співпрацюватимете з архітектором, аналізом потреб займатиметься він. Наступний крок – визначитися з улюбленими кольорами або стилем інтер’єру, який найбільше вам подобається. Тут стануть в пригоді фото інтер’єрів, що особливо припали вам до душі.
2. Функціональний проєкт
Розробка функціональних рішень є найважливішим етапом робіт з дизайну інтер’єру. Якщо проєкт правильний, користуватися квартирою або будинком буде комфортно. Якщо ні – через кілька років гарантовано знадобиться ремонт. Що повинен містити функціональний проєкт? Документ від дизайнера інтер’єру зазвичай містить такі елементи, як-от розміри меблів, опис устаткування та відстань між окремими елементами. Це важливо, тому що завдяки хорошому функціональному проєкту кожен сантиметр простору буде використаний на всі 100%.
3. Фотореалістична візуалізація
Що таке візуалізація інтер’єру? Це фотореалістична, тобто подібна до фото презентація, дизайн-проєкту помешкання. Це етап, який дуже подобається замовникам. Він надає їм можливість «відчути» свій майбутній інтер’єр і побачити, в чому на практиці полягає суть рішень, представлених дизайнером.
4. Виконавча документація, тобто креслення, макети і закупівельні списки
Ось чому варто скористатися послугами дизайнера інтер’єру! На основі розробленого вами проєкту дизайнер надасть вам виконавчу документацію, завдяки якій бригада виконавців буде розуміти, що і як робити, а ви точно знатимете, що і де купувати. Виконавча документації може охоплювати: проєкт електропостачання з розміщенням розеток, проєкт водопостачання і каналізації, проєкт меблів на замовлення для столяра, закупівельний список елементів облаштування з кількістю матеріалів (наприклад, плитки) і пропонованим місцем придбання. Якщо ви замовляєте послугу проєктування під ключ, дизайнер інтер’єру спільно з виконавцями буде займатися також і закупівлею цих елементів, їх встановленням чи монтажем.

Елегантна вітальня пофарбована фарбою  MAGNAT kolor love

Які фактори слід враховувати, проєктуючи функціональний інтер'єр?

На що варто звернути увагу під час проєктування інтер’єру? Одна з основних помилок – робити закупки «на око» без урахування принаймні розмірів кімнат. Особливо багато помилок можна допустити під час придбання меблів або облаштування маленької кухні в квартирі.
Також варто звернути увагу на питання бюджету. Він повинен бути визначеним із самого початку включно із сумою, яку категорично не можна перевищувати. Тому великою помилкою є внесення великої кількості поправок на пізнішому етапі проєктування: це часто призводить до значних витрат.

Чому варто скористатися послугами дизайнера інтер'єру?

Для самостійного проєктування інтер’єру потрібно чимало знань і багато часу, щоб ознайомитися з ринковою пропозицією і створити грамотний проєкт. Дизайнер звільняє вас від цих клопотів. Він створить проєкт, підготує перелік устаткування, документацію для виконавця робіт, а також кошторис витрат, навіть такі пункти, як-от види фарби або вартість фарбування стін.
Звернутися до дизайнера інтер’єру варто особливо тоді, коли помешкання невелике, має незручне планування або його потрібно підготувати для нових потреб.
Проєктування інтер’єру – це спосіб створити простір, який на 100% відповідає вашим потребам. Завдяки цьому він перетвориться на комфортне для життя місце, сплановане саме для вас!

Схожі статті

Три варіанти затишних спалень Східного характеру у відтінку куркуми

Ваша спальня заслуговує на особливу увагу, адже це кімната з особливим завданням. Вона повинна бути затишною, щоб прийняти вас у свої обійми наприкінці дня, і продуманою, щоб ви насолоджувалися своїм перебуванням тут, а пізніше – спокійним глибоким сном. Пропонуємо вам три ідеї для спальні Східного характеру у відтінку куркуми.

Детальніше

Фісташковий колір стін – для яких інтер’єрів підходить фісташковий колір і з чим його поєднувати

Фісташковий колір – чудовий вибір для помешкань. Він м’який, світлий, спокійний. Фісташковий відтінок стін красиво комбінується з деревиною, білим кольором та іншими відтінками зеленої гами. Що варто знати про інтер’єри пофарбовані у фісташковий колір? З чим поєднувати стіни фісташкового кольору у вітальні та інших кімнатах? Ознайомтеся з порадами.

Детальніше

Як поєднувати кольори в інтер’єрі мансардного поверху? Поради фахівців

Навіть невелику, темну мансарду можна перетворити на світле і затишне помешкання. Однак потрібно знати, як пофарбувати мансарду, щоб покращити її пропорції і зробити приміщення світлішим. Розповідаємо про найкращі кольори стін для мансардної кімнати та підказуємо, як їх комбінувати та як фарбувати скоси.

Детальніше

Бірюзовий колір стін – ідеї дизайну з бірюзовим кольором стін

Бірюзовий колір на стінах створює в інтер’єрі атмосферу свята, додає йому свіжості та енергії. Пожвавлює нейтральні кольори, особливо бежевий і сірий. Водночас він є настільки універсальним, що комбінується з багатьма іншими відтінками та вписується у різні дизайнерські стилі.

Детальніше