Малярне мило – для чого воно потрібне та як вибрати найкраще?

Як ефективно вимити стіну перед фарбуванням і видалити старі покриття? Незамінним помічником для цього є малярне мило. Як мити стіни малярним милом? Як використовувати цей виріб, щоб отримати від нього максимальну віддачу? Ознайомтеся з нашими порадами!
З цієї статті ви дізнаєтесь:
• Види малярного мила – які існують варіанти?
• Вибір правильного малярного мила – чим слід керуватися?
• Як застосовувати малярне мило? Практичні поради та кращий досвід
• Малярне мило – переваги і недоліки
• Малярне мило – як підвищити стійкість фарби?

Види малярного мила – які існують варіанти?
Малярне мило зазвичай має вигляд густої пасти кольором від сірого до коричневого. У реакції із залишками бруду воно розм’якшує їх та відриває від основи, полегшуючи видалення. Мило у вигляді пасти не використовується в нерозбавленому вигляді, його додають у воду для приготування мийного розчину – саме цим розчином покривають стіни, щоб вимити та заґрунтувати їх перед фарбуванням.
Малярне мило має нейтральний мильний запах, а також безпечне у використанні. Продається воно найчастіше у відерцях, менших або більших. Крім мила у вигляді пасти, в будівельних магазинах зустрічається також рідке малярне мило – у формі спрею. Його можна наносити безпосередньо на поверхні, але воно точно менш економне, ніж пастоподібний виріб.
Вибір правильного малярного мила – чим слід керуватися?
У магазинах ви знайдете багато різних видів малярного мила. Вибираючи, орієнтуйтеся передусім на ціну та необхідну вам кількість виробу. Найдешевшим варіантом є пастоподібне мило. Воно більш універсальне в застосуванні, ніж рідке малярне мило, однак не таке зручне, як готове мило-спрей. Це можна «обійти», зробивши з пасти розчин і переливши його в зручну пляшку з розпилювачем.
Яку упаковку малярного мила вибрати? Якщо маєте пофарбувати одну кімнату, вам запросто вистачить упаковки меншого об’єму – від 0,4 до 0,8 кг. Для всього будинку беріть упаковку більшого об’єму, скажімо, 3- або 5-кілограмову.

Як застосовувати малярне мило? Практичні поради та кращий досвід
Як користуватися малярним милом? Спосіб використання залежить від виду обраного виробу. Якщо ви використовуєте мило у формі спрею, цей засіб придатний для безпосереднього нанесення на стіни і його не потрібно розбавляти.
Якщо ви вибрали малярне мило у вигляді пасти, пам’ятайте, що з нього необхідно приготувати водний розчин. Мило потрібно розчинити в невеликій кількості теплої води. Для змивання, знежирення і ґрунтування стін зазвичай беруть 400 г малярного мила-пасти на 10-15 л води. Якщо ви плануєте використовувати малярне мило для прання чи миття , використовуйте від 50 до 100 г на 10 л води.
Тепер ви знаєте, як зробити розчин малярного мила. Як мити стіни з його допомогою? Найкраще нанести його на поверхню широким пензлем, наприклад, щіткою-макловицею. Так само добре впорається з цим велика губка. Якщо на стіні залишилися відшаровані фрагменти старої фарби або шпалер, їх після намочування необхідно зішкребти шпателем. Змиваємо всю поверхню теплою водою і чекаємо, поки вона висохне. Ця процедура не займає багато часу, і відразу після її завершення та висихання основи можна приступати до фарбування стіни.

Малярне мило – переваги і недоліки
Які переваги і недоліки малярного мила? Фахівці у галузі ремонту відгукуються про цей виріб позитивно – зі зростанням екологічної свідомості мода на малярне мило повертається, оскільки цей виріб не містить шкідливих речовин. Ось найбільші переваги малярного мила:
• ефективно видаляє навіть складні забруднення, ретельно очищає різноманітні поверхні,
• знежирює, тому допомагає усунути сліди від пальців і жирні плями біля плити або духовки,
• має дуже широкий спектр застосування, починаючи від ґрунтування і підготовки стін до фарбування та закінчуючи миттям меблів і пранням робочого одягу,
• усуває грибок і плісняву зі стін,
• не містить шкідливих для людей і довкілля речовин.


Чи є у малярного мила недоліки? Воно потребує розбавлення, тому не найпростіше у використанні. Не підходить для ґрунтування поверхонь з більшими вимогами і низькою адгезією. Після застосування мила поверхню необхідно змивати теплою водою. Воно також може подразнювати шкіру та пошкоджувати особливо вразливі поверхні.

Малярне мило – як підвищити стійкість фарби?
Сіре малярне мило також іноді називають технічним милом. Його склад – натрієві та калієві солі вищих жирних кислот і гліцерин. Водночас в ньому немає добавок, які містяться в звичному туалетному милі – барвників і віддушок. Тож можна сказати, що малярне мило – це чисте, висококонцентроване мило у вигляді густої сіруватої пасти.
Для чого використовується малярське мило? Застосування цього популярного засобу дуже широке. Його використовують для:
• миття стін, щоб видалити бруд, залишки фарби або шпалер, клею, будівельного розчину, слідів від пальців та інших жирних плям, кіптяви від тютюнового диму;
• знежирення поверхні стін, керамічної плитки, меблів, ПВХ, світильників, поверхонь, попередньо пофарбованих олійною фарбою тощо. Малярне мило відмінно допоможе знежирити поверхню навколо плит, витяжок, духовок, варильних поверхонь;
• миття керамічної плитки, зокрема, перед фарбуванням плитки;
• видалення мастил і технічних олив з різних поверхонь, зокрема у гаражі або на під’їзній доріжці;
• підготовка стіни до фарбування та наклеювання шпалер – миття стін малярним милом перед фарбуванням допоможе видалити залишки старих покриттів і жирні плями, а також освіжити стіну, щоб нова фарба краще трималася;
• очищення малярних інструментів та обладнання після будівельних, оздоблювальних або ремонтних робіт, малярне мило гарно промиває пензлі, валики, шпателі, лотки та інші інструменти, ефективно видаляючи залишки фарби та ґрунтівки;
• ручне прання сильно забрудненого робочого одягу – технічне мило видаляє залишки фарби та інших будівельних матеріалів, запобігаючи засміченню труб пральної машини під час автоматичного прання;
• прибирання після ремонту та оздоблювальних робіт, усунення жирних забруднень на кухні, очищення підлоги та стін з керамічної плитки, панелей та інших поверхонь;
• видалення грибка – малярне мило ефективно видаляє пліснявий наліт зі стін, стелі, меблів, але слід також подбати про просушування стін;
• ґрунтування стін – малярне мило розглядається як перший шар ґрунтівки.
Малярне мило здавна використовується, щоб підвищити адгезію поверхні стін перед їх фарбуванням. Це найпопулярніше застосування малярського мила і дотепер. Як помити стіну, щоб заодно її заґрунтувати?
Ґрунтування стін милом виконується у той самий спосіб, що й звичайною ґрунтівкою. Мило розчиняють у теплій воді і отриманий розчин наносять на стіну пензлем або валиком у напрямку від стелі до підлоги.
Чи потрібно змивати малярне мило? Так, після миття та знежирення поверхні рекомендовано промити її чистою водою. Якщо ви використовуєте мило для видалення залишків старої фарби, після зішкрібання попередніх шарів також вимийте стіну водою та дайте їй висохнути.
Чим можна замінити малярне мило? Ґрунтівкою. Якщо ви вагаєтеся, що вибрати – малярне мило чи ґрунтівку, врахуйте, що якісні ґрунтівки не тільки підвищують адгезію поверхні перед фарбуванням, але й містять спеціальні допоміжні речовини. Тому використовувати малярне мило замість ґрунтівки варто тоді, коли поверхня, що потребує ґрунтування, невибаглива. Мило – це абсолютний мінімум. Якщо ви очікуєте кращого та довговічнішого результату, обирайте професійну ґрунтівку або ґрунтувальну фарбу.

Схожі статті

Ванна кімната в стилі ретро – дивіться 5 найкращих ідей для дизайну

Мрієте оформити все помешкання або якусь одну кімнату в стилі ретро. Можливо, зважитесь на ремонт у ванній кімнаті? Інтер’єри на основі трендів минулих епох можуть бути дуже різними: від сентиментальних і затишних до елегантних та витончених. Щоб отримати бездоганний результат, не обов’язково витрачати купу грошей або вкладати багато часу в ремонт ванної кімнати.

Детальніше

Стиль арт-деко – чим він характерний?

Стиль арт-деко панував в архітектурі, інтер’єрах і моді 100 років тому, проте він і донині надихає архітекторів, дизайнерів та всіх, кому до вподоби блиск золота й атмосфера «Великого Гетсбі». Дізнайтеся, як оформити інтер’єр у стилі арт-деко.

Детальніше

Як підібрати колір стін для маленької вітальні? Поради експертів

Щоб маленька вітальня здавалася просторішою, досить застосувати кілька хитрих прийомів. Насамперед варто відмовитися від темних і масивних меблів, які займають занадто багато місця – у невеликих кімнатах набагато краще працюватимуть світлі, навіть мінімалістичні конструкції, що економлять такий необхідний простір. Наступний крок – це вибір відповідної колірної гами. Який колір стін пасуватиме для маленької вітальні? Вибираємо найкращі відтінки та фарби, які варто використати у цій кімнаті.

Детальніше

Колір стін caffé latte – 3 інтер’єри у відтінках кави з молоком

Вам подобається кавовий колір стін? Чудово! Фарба відтінку кави з молоком – один із тих варіантів, що завжди будуть актуальними. Як оформити вітальню, спальню або їдальню за допомогою кольору стін caffé latte? З чим поєднати кавові стіни, а що до них не пасуватиме? Ось наші поради!

Детальніше