Як підібрати колір стін для маленької вітальні? Поради експертів

Щоб маленька вітальня здавалася просторішою, досить застосувати кілька хитрих прийомів. Насамперед варто відмовитися від темних і масивних меблів, які займають занадто багато місця – у невеликих кімнатах набагато краще працюватимуть світлі, навіть мінімалістичні конструкції, що економлять такий необхідний простір. Наступний крок – це вибір відповідної колірної гами. Який колір стін пасуватиме для маленької вітальні? Вибираємо найкращі відтінки та фарби, які варто використати у цій кімнаті.

пофарбована фарбою MAGNAT CERAMIC 7

Біла і світло-сіра палітра
Які кольори підходять для маленької вітальні? Ясні, ті, що гарно відбивають світло: починаючи з класичного білого, що завжди має елегантний вигляд і становить найбільш універсальне тло для доповнень у найрізноманітніших барвах і стилях, і закінчуючи стильною сірою гамою. У цьому сезоні темні, антрацитові відтінки залишаємо для просторих приміщень, у невеликих кімнатах використовуємо пастельні, вибілені тони. Це чудовий компроміс для тих, хто полюбляє експериментувати з модними трендами, але має невелику вітальню. Сірі кольори на стінах матимуть елегантний вигляд у поєднанні з барвистими акцентами, скажімо, перським килимом на підлозі чи привезеною з подорожі тканиною, якою можна задрапувати стіну або ж почепити на вікно у вигляді штори.

пофарбована фарбою MAGNAT CERAMIC 7

Кремовий, бежевий, екрю
Більш теплий і життєрадісний варіант пастельних кольорів, ідеальних для маленької вітальні – це пісочні, бежеві, кремові, солом’яні відтінки. Білий з домішкою коричневого або ванілі – рішення, яке чудово зарекомендує себе передусім в інтер’єрах, оформлених у класичному стилі, з дерев’яними та шкіряними меблями. Стіни пофарбовані такими кольорами стануть прекрасним тлом для елегантних латунних або плетених аксесуарів. Відбиваючи сонячне світло, що падає крізь вікна, вони допоможуть вітальні здаватися більшою.

Темніший колір однієї стіни
Кремове, бежеве, світло-сіре чи біле забарвлення стін у маленькій вітальні не виключає темнішого акценту у вигляді однієї стіни. Такі кольори потрібно лише вміло використати, найкраще на стіні, яка гарно освітлюється або виділяється особливостями конструкції (наприклад, стіна з нішею). У разі вузької кімнати найкраще пофарбувати темнішим кольором ті стіни, що найбільш віддалені одна від одної.

Барвисті варіації
У маленькій вітальні теж можна вдатися до сміливих експериментів з найбільш модними, радісними кольорами. Однак варто вибирати ті, які візуально не перевантажуватимуть простір: ніжно-рожеві, блідо-фіолетові, пастельні зелені. У невеликій кімнаті такі кольори варто поєднувати з більш світлими меблями, тканинами та іншими елементами, за допомогою яких ми плануємо облаштувати своє затишне гніздечко.

пофарбована фарбою MAGNAT CERAMIC 7

Схожі статті

Колір стін у помешканні та колірні поєднання – поради фахівців

Правильно підібраний колір стін у вітальні, спальні чи кабінеті допоможе створити атмосферу зосередженості або, навпаки, посприяти гарному відпочинку та сну. Він здатний стимулювати творчість і креативне мислення, додати енергії та

Детальніше

6 ідей для облаштування зеленої ванної кімнати – варіанти дизайну

Шукаєте ідеальний колір для своєї ванної кімнати? Милуйтеся зеленню! Залежно від тональності зеленого кольору, він може надати вашій ванній кімнаті спокою чи бадьорості. Поєднання правильно підібраного відтінку з іншими кольорами

Детальніше