Спальня в японському стилі – барви Сходу у спальні
Країна вранішнього сонця – унікальне місце, сповнене таємниць, з багатою історією та культурною спадщиною. Японія – адже йдеться саме про неї – захоплює своєю «іншістю», яку можна спостерігати в усіх сферах життя, зокрема і в дизайні інтер’єрів. Не дивно, що інтерес до японського стилю невпинно зростає, адже інтер’єри, оформлені відповідно до японського мистецтва декору, випромінюють спокій та позитивну енергетику. Дізнайтеся, як облаштувати орієнтальну спальню! До облаштування спальні в орієнтальному стилі слід підходити дуже продумано, адже тут ми маємо справу не просто з дизайном інтер’єру, а з цілою філософією, яка наближає нас до природи і дозволяє розкрити власне «я». Плануючи японську спальню, слід забути про розкіш, вигадливі меблі та штучні матеріали.
Як оформити спальню в японському стилі?
Візьміть на озброєння ідеї мінімалізму, зробіть ставку на прості лінії та форми, а також обмежену колірну гаму. Використовуйте лише натуральні матеріали, як-от дерево, льон, джут, кераміка чи пергаментний папір, що символізують зв’язок з природою. Також вітається присутність рослин – це можуть бути сукуленти, орхідеї, зелений бамбук або карликові деревця бонсай. А ще можна поставити у вазу букет як згадку про ікебану – японське мистецтво аранжування квітів. Для оздоблення стін, окрім фарби, можна використати дерев’яні панелі і декоративні планки або ж закрити їх конструкціями з деревини і паперу, що імітують характерні для Японії стіни «шьодзі». Цікавим елементом також стануть розсувні паперово-дерев’яні двері. У японському стилі велике значення має освітлення, яке має нагадувати ніжне місячне сяйво. Подбайте про гру світла і тіні, про м’яку підсвітку, яке сприяє розслабленню, допомагає зняти стрес і зануритися у хвилі релаксу. Вибирайте світильники з абажурами з паперу, шовку, дерева і скла. Оригінальна ідея – виготовлений власноруч або на замовлення стельовий світильник з молочного скла у формі світлового вікна.
Кольори Сходу
Японський стиль віддає перевагу стриманій палітрі, тому до вашого вибору насамперед білий, кремовий, бежевий, коричневий, чорний кольори та їх відтінки. Японська спальня повинна забезпечувати спокій і умиротворення, тому уникайте яскравих, насичених барв. Якщо хочете ввести в інтер’єр колір, старайтеся вибирати пастельні тони. Напевно, у вас виникає питання: якщо слід вибирати м’які відтінки, чому ж у цій спальні стіна пофарбована червоним? Червоний є традиційним кольором Японії і через те займає особливе місце в її культурі, зокрема і в дизайні інтер’єрів. Якщо вирішите використати у спальні червоний колір, не фарбуйте ним всю кімнату. Нехай це буде лише акцент на фрагментах стіни за ліжком. Ви можете використати керамічну фарбу MAGNAT Ceramic 3.
Узголів'я для ліжка своїми руками
У спальні в японському стилі неодмінно присутнє широке низьке ліжко. Дуже часто воно має декоративне узголів’я, що додає кімнаті затишку. Узголів’я можна купити готове в магазині або замовити за індивідуальним проектом, але якщо ви любите майструвати, варто виготовити його власноруч із лляного полотна і бамбука з каліграфічно виписаними японськими ієрогліфами.
У дусі дзен
Ваша спальня в японському стилі повинна налаштовувати на заспокоєння розуму та медитацію. Тому відмовтеся від декоративних елементів, які відволікають увагу, і розмістіть у кімнаті тільки те необхідне, що допоможе вам проводити тут дорогоцінний час. Звісно, проявляти надмірний аскетизм зовсім не обов’язково, і можна дозволити собі традиційну японську фігурку чи статуетку або оригінальну люстру. Однак подбайте, щоб вона гармонійно вписувалася в інтер’єр. Облаштовуючи спальню, не забудьте про підлогу. Японці ходять вдома без взуття, тож підлогове покриття має бути теплим і гладеньким, приємним для босих ніг. Тому використовуйте дерев’яні дошки, а для декору – плетені циновки. Непогано буде також застелити такими плетеними матами всю підлогу, завдяки чому отримаєте теплу та затишну атмосферу.
Хоум-стейджинг: як підготувати житло до продажу та підвищити його вартість?
Хоум-стейджинг – це поняття, яке набуло популярності на Заході та в США. Воно означає підготовку і покращення вигляду житла таким чином, щоб збільшити його продажну вартість. В Україні теж дедалі більше компаній та людей займаються хоум-стейджингом. Що варто знати про цю послугу?
Бордовий колір в інтер’єрі – оригінальний дизайн кімнат у бордових тонах
Бордовий – це темний і насичений відтінок червоного. Іноді його визначають як колір червоного вина. Вам до вподоби цей благородний відтінок? Дізнайтеся, як використати колір бордо у вітальні, кухні, спальні та ванній кімнаті.
Як ввести до інтер’єру бордовий колір? Чи буде гарною ідеєю бордова стіна у вітальні, а чи краще вибрати декор у бордовому кольорі? До яких стін пасують бордові доповнення? Відповіді на ці запитання ви знайдете у нашій статті. Ми також покажемо багато ідей для використання бордового кольору у вітальні, кухні та інших кімнатах.
Який колір стін підібрати під коричневі меблі у кухні – ідеї та варіанти
Кольори землі, тобто бежеві, світло- і темно-коричневі, сьогодні на піку популярності! Ще кілька років тому модними були білі, а також сірі кухні. Однак зараз у тренді кольорові кухонні фасади, особливо у барвах, що асоціюються з природою та вписуються до модних інтер’єрів у стилі сканді, бохо, вінтаж або mid-century modern. На додачу до зеленого і відтінків синьої гами зустрічаються і темні меблі. То який же колір стін буде найкращим рішенням для кухні з коричневими меблями? Відповідь на це запитання ви знайдете у нашій статті. Також ми покажемо варіанти дизайну з кухонними шафками світло- і темно-коричневого кольору.
Інтер’єр у кольорах землі – ідеї та варіанти
Бежеві і кремові, коричневі, зелені і сірі у повній палітрі відтінків, а на додачу вибілені сині та жовті – це кольори, притаманні природі, які зазвичай називають кольорами землі. Користуючись цим простим ключем, ви легко створите гармонійні колірні поєднання, які впишуться до будь-якого стилю. Барви землі підкреслять мінімалізм скандинавських інтер’єрів та лофтів, увиразнять елегантність класичних композицій та створять ідилічну, теплу атмосферу в рустикальних і вінтажних помешканнях.