Домашня сторінка > Натхнення > Inspiracje > Оливковий колір стін – де застосовувати і з чим поєднувати?

Оливковий колір стін – де застосовувати і з чим поєднувати?
Оливковий колір заспокоює та дарує гарний настрій. Він асоціюється з відпочинком і перетворює інтер’єр на оазис природності. Де оливковий колір стін буде найкращим варіантом та з якими іншими барвами його варто поєднувати?
Зміст:
- Оливковий колір – що варто про нього знати? Оливковий у психології кольорів
- Відтінки оливкового кольору в інтер’єрах
- Оливковий колір – з чим поєднувати і яких комбінацій уникати
- Оливковий колір на стіні – ідеї від бренду MAGNAT
Він приглушений, але апетитний. Ненав’язливий, але привертає увагу. Холодний, але асоціюється з теплими інтер’єрами у стилі бохо чи рустикальному стилі. Оливковий колір підкорює серця любителів затишних інтер’єрів, які мають характер. Як його використовувати і з чим поєднувати? В яких кімнатах це буде найкращим рішенням? У нашій статті ми відповідаємо на всі ці запитання. А ще покажемо цікаві ідеї використання на стінах фарби оливкового відтінку. Наші рекомендації – це колекції MAGNAT Ceramic і MAGNAT #kolorLove.

Вітальня зі стінами у відтінках оливкового та білого кольору. Використана фарба MAGNAT #kolorLove.
Оливковий колір – що варто про нього знати? Оливковий у психології кольорів
Оливковий — це відтінок зеленого, який поєднує в собі зелені та жовті тони і трохи сірого. Приглушений, димчастий, злегка бруднуватий, він нагадує ще один популярний колір – хакі, але має в собі менше сірого. Залежно від кількості доданого білого кольору оливковий може бути світлішим або темнішим, більш або менш пастельним. Кількість жовтого кольору в ньому визначає, буде оливковий більше сонячним чи сіруватим.
Як впливає на нас оливковий колір? Про це розповідає наука, яка називається «психологія кольорів». Згідно з нею оливковий як колір із зеленої гами справляє дуже позитивний вплив на людську психіку. Будучи кольором, взятим з природи, він заспокоює, допомагає подолати негативні емоції та дарує відчуття гармонії. Оливковий сприяє відпочинку і глибокому релаксу, з ним ми почуваємо себе в безпеці.
Оливковий колір (як світлий, так і темніший) асоціюється з природою та відпусткою. Оливкові плантації, барви пізнього літа й осені, тихі луги – ось найпоширеніші асоціації, тому не дивно, що оливковий колір в інтер’єрі зазвичай використовується в сільському, рустикальному, класичному стилі та в стилях вінтаж і бохо – більше традиційних, ніж сучасних, хоча у відповідному товаристві цей колір ідеально вписується і в модерні інтер’єри.

Оливковий колір у темній версії. Використана фарба MAGNAT Ceramic 7
Відтінки оливкового кольору в інтер’єрах
Оливковий колір стін підходить для найрізноманітніших стилів. Перша підказка – стиль вінтаж. Такий відтінок фарби був поширений у 1950-х роках, тому стане чудовим рішенням для інтер’єрів у дусі mid-century modern. Можна доповнити його меблями часів соціалістичної Польщі: світло-оливковий колір стін і комод часів ПНР на тонких ніжках або крісло моделі 366 популярного польського дизайнера Юзефа Херовського – це фантастичне поєднання!
Ще один гарний варіант – стіни, пофарбовані оливковою фарбою, та рустикальний характер інтер’єру. Натуральний камінь, необроблена деревина з сучками і кільцями, льон, бавовна, лоза, неглазурована кераміка – такі елементи чудово гармонуватимуть з оливковою фарбою у вітальні, їдальні або спальні в сільському стилі.
Наступна чудова ідея використання оливкового кольору в інтер’єрі – стиль родом із країн Середземномор’я. Як щодо поцілованого сонцем півдня Італії? А може, оливкові плантації та мальовничі поля Тоскани? Іспанська провінція в охристих тонах і морська блакить Французької Рив’єри? У кожному з цих варіантів оливковий колір стін матиме приголомшливий вигляд!
В яких приміщеннях варто використовувати цей колір? Оливкові відтінки у вітальні гарно працюватимуть на великих поверхнях, як-от стіна за диваном або за телевізором. Але потрібно подбати, щоб у кімнаті було достатньо світла. У темній, маленькій вітальні оливковий колір може здаватися сумним і похмурим. Вихід – тепле або нейтральне штучне освітлення і вікна, що виходять на схід чи південь.
Якщо хочете використати оливковий колір у спальні, пофарбуйте цим відтінком одну зі стін, а решту залиште у світлому кольорі, наприклад білому. Інший варіант – оливковий колір стін спальні у поєднанні з білою англійською вагонкою. У такий спосіб ви створите класичну декоративну спальню у старовинному дусі.

Оливковий колір стін у вітальні. Використана фарба MAGNAT Ceramic 7
Оливковий колір – з чим поєднувати і яких комбінацій уникати
З чим поєднувати оливковий колір? Ось наші рекомендації:
- Світлі і темні відтінки оливкового кольору добре поєднувати з натуральною деревиною. Хороший варіант – деревина дуба, сосни, ясена, а також дещо темніші відтінки, такі як горіх або тик. Завдяки дереву оливкова фарба виглядає природно, легко та свіжо. Таке поєднання особливо добре пасуватиме до вінтажного інтер’єру.
- Білий – чудова компанія для стін, пофарбованих оливковою фарбою. Він надає оливковому кольору свіжий і надзвичайно «відпочинковий» вигляд, візуально збільшує та освітлює приміщення. Біло-оливкова гама на кухні створить атмосферу італійської провінції. Білий з оливковим у вітальні — це рецепт рустикального інтер’єру в стилі фармхаус чи навіть Хемптонс.
- Оливковий колір на стінах дуже добре виглядає в компанії з іншими відтінками зеленої гами. Поєднання різних відтінків одного й того ж кольору – хороше рішення, коли очікується, що інтер’єр буде стриманим та гармонійним. Так званий total look, тобто інтер’єр з використанням одного кольору в різних його відтінках, нині дуже популярний! Що комбінувати з оливковим кольором стін у вітальні, спальні або їдальні? Наближений відтінок хакі, світлий, але не яскравий зелений, фісташковий або навпаки – дуже темний зелений.
- Бежевий та сірий – це кольори, які доповнять оливковий відтінок і додадуть інтер’єру природності в дусі екостилю.
- Якщо шукаєте контрастні до оливкового кольори, вибирайте колір солоної карамелі або червоний.

Кабінет у стилі вінтаж. Оливковий колір стін – ефект, створений фарбою MAGNAT Ceramic 3
Оливковий колір на стінах – ідеї від бренду MAGNAT
Як і з чим поєднувати оливковий колір стін у вітальні та спальні? Маємо дві цікаві пропозиції з використанням фарб MAGNAT.
Перша з них – красива вітальня у стилі вінтаж. Тут вдосталь класики дизайну часів ПНР, яку креативно поєднали з сучасними акцентами. Простий диван у дещо скандинавському стилі красиво виглядає на тлі стіни світло-оливкового кольору, пофарбованій фарбою MAGNAT #kolorLove. Композицію доповнюють жива зелень і вінтажні аксесуари.

Вітальня у стилі вінтаж. Стіна пофарбована фарбою MAGNAT #kolorLove
Друга пропозиція – облаштування спальні в екостилі, де оливкова стіна за ліжком створює красиве тло для білих доповнень, світлої деревини і живої зелені кімнатних рослин. Білий підсвічує оливковий колір та надає йому свіжості. Використаний колір MAGNAT Ceramic 3.

Спальня в екостилі. Стіна пофарбована фарбою MAGNAT Ceramic 3
Оливковий – це колір релаксу, відпочинку і природи. Вибирайте цей красивий відтінок, якщо вам подобаються затишні інтер’єри з атмосферою тиші і спокою. Кольори з палітри фарб MAGNAT стануть бездоганним вибором!

Наповніть свій дім гармонією за допомогою пісочних відтінків
Простота, мінімалізм, зв’язок з природою і натуральні матеріали – ось найважливіші риси джапанді. Стиль дизайну інтер’єру, відомий як джапанді, нині підкорює серця замовників та архітекторів по всьому світу. Дедалі більшої

Як візуально збільшити малу кухню? Поради експертів
Правильно підібраний колір стін у вітальні, спальні чи кабінеті допоможе створити атмосферу зосередженості або, навпаки, посприяти гарному відпочинку та сну. Він здатний стимулювати творчість і креативне мислення, додати енергії та

Спальня в стилі лофт – які кольори підійдуть для неї?
Вам подобається спальня в стилі лофт? Натхнення для її облаштування ви знайдете в нашій статті. Ми підкажемо, що неодмінно має бути в інтер’єрі лофтової спальні: хоч невеликої, у квартирі, хоч

Яку стіну кімнати пофарбувати у темніший колір? Дизайнерські рекомендації
Темні кольори стін – рішення, що набуває дедалі більшої популярності. Нас приваблює не тільки пляшково-зелений, але й темно-синій, графітовий, сірий і навіть чорний. Темні стіни будуть доречними не лише у