Домашня сторінка > Натхнення > Inspiracje > Яку стіну кімнати пофарбувати у темніший колір? Дизайнерські рекомендації

Яку стіну кімнати пофарбувати у темніший колір? Дизайнерські рекомендації
Темні кольори стін – рішення, що набуває дедалі більшої популярності. Нас приваблює не тільки пляшково-зелений, але й темно-синій, графітовий, сірий і навіть чорний. Темні стіни будуть доречними не лише у вітальні чи спальні, але й на кухні. Потрібно лише знати, як правильно поєднувати їх зі світлими барвами. Шукаєте інформацію про облаштування кімнати в темних тонах? У цій статті ви знайдете поради та варіанти дизайну інтер’єру з темною стіною.
Темні стіни мають безліч переваг. Вони додають інтер’єру характеру та елегантності, допомагають створити неповторну атмосферу. В їхньому оточенні добре відпочивати, адже стіни, пофарбовані в темно-синій, сірий чи темно-зелений колір, діють на нас заспокійливо.
Який колір стін вибрати, щоб інтер’єр не здавався сумним? Якщо мрієте пофарбувати стіну темною фарбою, ваше завдання – подбати про правильне співвідношення світлого і темного забарвлення стін, підлоги, меблів та аксесуарів. Як це зробити? Ось рекомендації від бренду MAGNAT та ідеї для облаштування вітальні, спальні чи кухні у темних тонах.

На фото темно-зелена стіна у спальні, пофарбована фарбою MAGNAT CERAMIC 3
Одна стіна в темному кольорі – дизайн інтер’єру
Багато хто остерігається використовувати темні відтінки фарби для стін. І справді, іноді трапляється, що темні кольори візуально зменшують простір, справляють гнітюче враження і створюють сумну, похмуру атмосферу. Але чи завжди? Звісно ж, ні! Якщо підійти до фарбування продумано та помірковано, а до темного кольору стін правильно підібрати світлі меблі, аксесуари, тканини, ефект буде чудовим! Темне забарвлення стін допомагає створити оригінальну атмосферу і додає затишку. Темні стіни гарно вписуються не тільки до сучасного та індустріального стилю, але й до модних інтер’єрів бохо, джапанді чи популярного нині стилю dark nordic. Темне тло красиво відтіняє світлі (зокрема білі або дерев’яні меблі) і підкреслює настінний декор, золоті або срібні аксесуари.
Коли йдеться про темні кольори, найпоширенішим рішенням є фарбування у такий спосіб однієї стіни. На інших великих поверхнях використовують світлі барви, як-от білий і кольори off-white, блідо- сірі та бежеві чи інші пастельні тони.

Стильна спальня пофарбована фарбою MAGNAT CERAMIC 3
У темний колір бажано фарбувати стіну, яка грає в інтер’єрі головну роль. У вітальні це може бути, зокрема, стіна за диваном, за столом або під телевізором. У спальні оптимальним варіантом буде таке оформлення стіни за ліжком. Ще одна хороша ідея – використання темного кольору на стіні з каміном. Уникайте фарбування темним кольором стіни з вікном. У цьому місці темні кольори здаються ще темнішими – це пояснюється сильним контрастом з денним світлом. Найкращий варіант – темний відтінок на стіні навпроти вікна або на бічній стіні, перпендикулярній до вікна.
Чи варто додавати темні кольори у будь-який інтер’єр? Насичені кольори підходять для просторих кімнат з великою кількістю світла. Найкраще, коли вікна дивляться на південь або захід, а якщо в цьому приміщенні ви проводите багато часу зранку, бажана орієнтація вікон на схід (тоді кімната гарно освітлюється до полудня). Уникайте фарбування темною фарбою приміщень з вікнами, що виходять на північ – вони здаватимуться сумними і похмурими, адже в них і без темних кольорів часто сутінкова атмосфера. В такому інтер’єрі найкращим рішенням будуть білі стіни, що додасть яскравості темній кімнаті.
Два кольори стін у кімнаті – яку стіну зробити темною?
Хочете створити оригінальну темну вітальню чи спальню і пофарбувати в темний колір щонайменше дві стіни? Такий дизайн буде гарною ідеєю лише у великих і гарно освітлених кімнатах. Однак і в такому разі потрібно врівноважувати темні поверхні за допомогою світлого кольору меблів або аксесуарів.
Щоб створити темну вітальню з гарними пропорціями, утримайтеся від фарбування темно-синім, темно-сірим чи темно-зеленим кольором двох довгих стін, розташованих одна навпроти одної – так ви уникнете ефекту вагона, тобто візуального звуження приміщення.
У найтемніший колір фарбуйте стіну навпроти вікна або перпендикулярну до нього. Для темної стіни вибирайте світліший колір з тієї ж палітри, контрастний (але світліший) або доповняльний колір.
У високих приміщеннях цікавий ефект дасть темний колір стелі в поєднанні з більш світлим кольором фарби на стіні. Таке рішення візуально зменшить висоту занадто високої і просторої вітальні.
У спальні пофарбуйте стіну в один із кольорів, взятих з природи. Хорошим варіантом буде графітова стіна і підлога в кольорі світлого дерева.

На стіні використано фарби з гами MAGNAT CERAMIC 3
Темна стіна у вітальні – приклади дизайну. Як додати темній вітальні яскравості?
Як створити інтер’єр вітальні в темних тонах і водночас візуально не зменшити її? Темніші стіни становлять чудове тло для світлих меблів. Як вам темно-синя стіна і білий або світло-сірий диван? А може, дубовий стіл, підкреслений стіною темного графітового кольору? Чи білий стелаж на тлі чорної стіни? Варіантів насправді дуже багато!
Гарний вигляд матимуть також темні стіни з галереєю фотографій, картин або постерів. Подбайте про красиві рамки та білі паспарту, і ви додасте темним стінам яскравості та створите у вітальні неповторну атмосферу.
Темна або чорна стіна у спальні – найкращі колірні поєднання
Темно-сірий, темно-синій, смарагдово-зелений, коричневий сміливо входять у модні спальні. Не здивує й стіна, пофарбована в чорний колір, хоча колись це було абсолютно нечувано. У спальні темний колір додасть інтер’єру затишку та атмосферності. В такому оточенні легше заспокоїтися і розслабитися, що має велике значення після напруженого робочого дня.
До переваг темних кольорів у спальні можна віднести й те, що на їхньому тлі красиво виглядають інші барви, особливо натуральна деревина, різноманітні плетені вироби, яскрава зелень кімнатних рослин і модні золоті та мідні акценти.
Яке рішення буде найкращим для оформлення стін у спальні? До вашого вибору будь-які темні кольори, але ми особливо рекомендуємо антрацитово-сірий, елегантний темно-синій та різні відтінки зеленого. Тональність цієї кімнати повинна бути стриманою і спокійною. Тож вогненно-червоні стіни точно відпадають, хоча можна розглянути приглушений бордовий.
Темні кольори на кухні – ідеї для натхнення
Чи варто робити в кухні темні стіни? Якщо поєднувати їх зі світлими меблевими фасадами і світлою підлогою, то безперечно! Темно-синя стіна напрочуд гарна в дуеті з білими меблями в класичному стилі. Меблі зі світлого дерева можна підкреслити модною стіною матового чорного кольору.
Вибір кольору стін кухні залежить від розмірів приміщення та кількості денного світла. Однак темна стіна завжди повинна доповнюватися аксесуарами, декором, освітленням і тканинами у світлих тонах.

У кухні на фото темно-зелена стіна пофарбована фарбою MAGNAT CERAMIC 3
Як освітлити темну кімнату і водночас зберегти неповторну атмосферу? Використайте правильний колір і створіть контраст насиченого відтінку зі світлими стінами, меблями або аксесуарами. Сподіваємося, що в нашій статті ви знайшли багато нових ідей для захопливих метаморфоз! Ми рекомендуємо темні відтінки фарб MAGNAT – широкий вибір модних кольорів є гарантією того, що ви створите вітальню, спальню або кухню у темних тонах саме таку, як вам хочеться!

Спальня з похилою стелею – ідеї для дизайну та натхнення
Хочете створити спальню у мансарді? Розмірковуєте, як пофарбувати стіни і підібрати меблі, щоб кімната не здавалася малою і темною? Найскладніше в облаштуванні мансардної спальні з похилими стелями – зберегти максимальну

7 ідей для модних кольорів стін у спальні − надихайтеся!
Хочете створити спальню у мансарді? Розмірковуєте, як пофарбувати стіни і підібрати меблі, щоб кімната не здавалася малою і темною? Найскладніше в облаштуванні мансардної спальні з похилими стелями – зберегти максимальну

Проєктування інтер’єру: як створити простір, що відповідає вашим потребам?
Кожен, хто купує житло, робить у ньому ремонт або будує будинок, зіткнеться з необхідністю його облаштувати. Розробити дизайн-проєкт можна самостійно або доручити це спеціалістам. Ми розповімо вам про найважливіші принципи

Фарбування крок за кроком – поради для початківців
Усупереч поширеній думці, фарбування стін – справа не складна. Практично кожен може виконати його на високому рівні, за умови дотримання низки правил і належної послідовності дій. Ось кілька практичних настанов,